9 چیزی که زنان باردار نمی خواهند، بشنوند!

دوران بارداری، برهه متفاوتی در زندگی یک زن است. در این بازه زمانی، خانم های باردار، شرایطی متفاوتی نسبت به قبل خود داشته و برای همین از اطرافیان خود، انتظارات ویژه ای دارند. اطرافیان یک خانم باردار باید شرایط وی را درک کرده و مراقب سوالات و صحبت های خود با هنگام ارتباط با او باشند. در این مقاله به 9 چیزی که آنان دوست ندارند، بشنوند، اشاره می کنیم.

مردم اغلب داستان های ترسناکی درباره زایمان به زنان باردار می گویند. اما آن ها باید بدانند که تقریباً هر چیزی از دهان شان خارج می شود، زنان باردار را اذیت می کند و موجبات ناراحتی آنان را فراهم می کند. مگر این که به آن ها گفته شود که از قبل زیباتر به نظر می رسند و یا اطلاعات مفیدی در اختیارشان قرار دهند. در ادامه 9 چیزی که زنان باردار نمی خواهند بشنوند آماده است.

1.   «هنگامی که من داشتم زایمان می کردم، ...»

همین جا صحبت خود را متوقف کنید. گفتن این نکته که شما به هنگام زایمان چه میزان دردی داشتید و این که هیچ نوع مسکنی به شما داده نمی شد و با تمام وجودتان درد را احساس می کردید، به یک زن حامله، به خصوص زنی که اولین فرزندش را حامله است، اصلاً دوستانه به نظر نمی رسد. زنانی که برای اولین بار مادر می شوند، از قبل، از آن چه که به هنگام زایمان برایشان اتفاق می افتد، وحشت دارند، لذا صحبت کردن درباره جزئیات ماجرا و این که چقدر این فرایند طولانی و دردناک است، مفید نخواهد بود. همچنین نیازی نیست درباره تعداد بخیه هایی که برای بهبود زخمتان به شما زده شده است صحبت کنید.

آیا شما باید تجربه زایمان را جذاب و قابل پذیرش جلوه دهید و یا باید درباره آن دروغ بگویید؟ البته که نه، اما از بحث های عمقی درباره این موضوع خودداری کنید و صحبت درباره این موضوع را به پس از زایمان موکول کنید. اگر شما نمی توانید، چیزهای خوبی راجع به زایمان بگویید، پس لطفاً بحث را به سمت موضوعات دیگری هدایت کنید.

2. «زایمان به مادر خیلی صدمه می زند، آیا تو از زایمان می ترسی؟»

بله زنان حامله، احتمالاً از زایمان می ترسند، مگر این که قبلاً فرزند دیگری را به دنیا آورده باشند. به لطف داستان های ترسناک و غیر مفیدی که دیگران، به هنگام تولد بچه برایشان تعریف کرده اند، آن ها احتمالاً تنها با فکر کردن به آن داستان ها، عرق سردی بر روی چهره شان می نشیند. لذا اگر شما نکات و راهنمایی های مفیدی مانند: چگونگی راحت تر کردن فرایند زایمان، برای به اشتراک گذاشتن با وی ندارید، از صحبت درباره این موضوع عبور کنید.

3. «ما همگی امشب به یک رستوران/ کنسرت و ... می رویم، تو که نمی خواهی بیایی، می خواهی؟»

یک زن حامله، یک جا آرام می نشیند و به پیدایش یک خانواده جدید می اندیشد و به طور کلی زود به رختخواب می رود. یک زن حامله ممکن نیست مانند گذشته ها، به دوستانش برای رفتن به رستوران، کنسرت و سینما، تا دیر وقت ملحق شود، چرا که او زود به خواب می رود، هر لحظه ممکن است زایمان کند و ... ، اما این بدان معنا نیست که او نمی خواهد از وی درخواست کنید. زنان باردار، هنوز می توانند بیرون بروند و از زندگیشان لذت ببرند. پس تصور نکنید چون او حامله است، نمی خواهد با شما بیرون بیاید.

4. «آیا تو دوقلو بارداری؟ مطمئنی؟»

آیا شما فکر می کنید با پرسیدن این سوال، فرد شوخ و بامزه ای هستید؟ ما به شما تضمین می کنیم که این طور نیست. بدن زنان باردار، به طور طبیعی، بزرگ می شود. حال اگر بدن آن ها کمی بیشتر از حد معمول، بزرگ شد، نیازی نیست به این نکته اشاره کنید. چرا که همه زنان در طول دوران بارداری، به طور طبیعی وزن زیاد می کنند. برای برخی مادران دشوار است که تغییرات جسمانی خود را مدیریت کنند، پس لطفاً آن چیزی را که خودشان می دانند، به آن ها یادآوری نکنید. به دنیا آوردن یک موجود زنده، دلیل همه این تغییرات جسمانی است.

5. «تو کوچک تر و ظریف تر از آن هستی که باردار باشی!»

از طرف دیگر، برخی از زنان باردار، وزن زیاد نمی کنند. شما ممکن است فکر کنید که بدن مادر به طور حسادت برانگیزی لاغر و ظریف است، اما وی ممکن است از این جمله شما معنایی منفی برداشت کند و حتی بترسد که یک اتفاق بد و ناخوشایند در مورد بارداریش پیش آمده باشد و یا این که آیا  می تواند با این وزن کم، جنین درون خود را تغذیه کند یا خیر؟ لذا شما از صحبت کردن با یک زن حامله، درباره زیاد شدن وزن و یا کم بودن وزنش، خودداری کنید. هر وزن و سایزی که داشت، به او بگویید که بسیار زیبا به نظر می رسد.

6. «این یک پسر است؟ آیا تو قصد داری که یک دختر هم به دنیا بیاوری؟»

ممکن است شما یک جنسیت را به دیگری ترجیح بدهید، اما این بدان معنا نیست که او هم ترجیحات خاصی دارد. یک جنین درون یک زن باردار در حال رشد است و او از این موضوع هیجان زده است. صحبت درباره بارداری بعدی، با زنی که حتی هنوز یک بچه هم به دنیا نیاورده است، کار معقول و درستی نیست.

7. «آیا می توانی این غذا را بخوری؟»

بله زنان باردار، نیاز دارند که عادات غذایی خود را تغییر دهند، اما این محدودیت شامل همه مواد غذایی نمی شود. اگر وی خواستار نوعی پنیر خاص شد نباید او را سرزنش کنید. مگر آن که خود او درباره آن ماده غذایی از شما اطلاعات خواست. لذا باید به او اعتماد کنید که خود وی می داند چه چیزهایی را می تواند بخورد و چه چیزهایی را نمی تواند مصرف کند. همچنین در نظر داشته باشید که او نمی خواهد شما یا دیگران بر انتخاب هایش نظارت کنید.

8. «روی لباست سُس خردل ریخته است.»

هیچ حسی بدتر از این نیست که به یک زن باردار تذکر دهید که یک لکه از غذایی که خورده است، روی لباسش، ایجاد شده است. پس به این نکته اشاره نکنید. وی می داند که این روزها، بیشتر وقتش حول محور خوردن می گذرد. لذا حداقل به او اجازه دهید، وانمود کند که هیچ کس متوجه این موضوع نشده است.

9. «پس تو هر لحظه منتظر به دنیا آمدن فرزندت هستی؟»

هنگامی که شما تشخیص می دهید، او فقط شش ماهه باردار است، این سوال، اغلب یک لحظه بد و سکوتی مرگبار را به دنبال دارد. اگر شما مطمئن نیستید که او فرزندش را چه وقت به دنیا می آورد، با این سوال شروع کنید: چند وقت است که بارداری؟ همچنین گفتن این جمله که او آماده انفجار یا ترکیدن است (که هرگز نباید مورد استفاده قرار گیرد)، احساس وحشتناکی به او می دهد و برای مدت طولانی از شما کینه به دل می گیرد.

منبع: برگرفته از وب سایت parents

 

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.