6 حقیقت عجیب درباره بارداری که نشنیده اید

باردار شدن و تولد به خودی خود یک پدیده شگفت انگیز است. اما در این میان اتفاقات شگفت انگیزتری نیز می افتد که البته چون انگشت شمارند، شاید ما از آن بی خبر باشیم. از این رو، در این مقاله به معرفی 6 نمونه از این اتفاقات عجیب و البته علمی می پردازیم.

حقایقی ناشنیده درباره دوران بارداری، جنین ها و نوزادان وجود دارد که از شنیدن آن ها شگفت زده خواهید شد. اثبات این حقایق دشوارتر از اثبات افسانه ها است. اما حقایقی که در ادامه می آید از نظر علمی مورد بررسی قرار گرفته و به اثبات رسیده است. 

1. باردار شدن مجدد در حالی که باردار هستید

در حالی که این اتفاق بسیار نادر است و تنها 10 مورد از بارداری زنانی که دو جنین را در رحم خود و با دو تاریخ متفاوت در بسته شدن نطفه، حمل می کنند، گزارش شده است. به  این پدیده آبستن شدن مجدد در دوران بارداری می گویند و زمانی اتفاق می افتد که یک مادر باردار، تخمک گذاری را در دوران بارداری ادامه می دهد.

2. این یک نوزاد بسیار بزرگ است

نوزادان با قد و وزن های متفاوت به دنیا می آیند، اما ممکن است قد و وزن برخی از نوزادان از حد طبیعی و تصور مردم خارج باشد. مطابق با کتاب رکوردهای جهانی گینس، بزرگ ترین نوزادی که تا به حال متولد شده است، 9.9 کیلوگرم و 71 سانتی متر بوده است.

3. اثر انگشت جنین ها قابل تشخیص است

البته نه به طور کاملاً دقیق، ولی در طول سه ماهه اول بارداری، جنین ها اثر انگشت خود را رشد و توسعه می دهند. اثرات انگشت کوچک آن ها درست همانند اثرات انگشت بزرگسالان است. به عبارت دیگر هیچ یک از اثرات دو انگشت آن ها مشابه دیگری نیست.

4. جنین ها در رحم مادر گریه می کنند

محققان و دانشمندان درباره اثرات سو مصرف دخانیات و مواد مخدر را بر جنین مطالعه کرده اند و به نتایج شگفت آوری دست یافته اند. هنگامی که یک جنین در طول سه ماهه سوم بارداری در معرض مواد محرک قرار گیرد، ممکن است در سکوت، گریه کند.

5. گریه یک نوزاد یک چیز قدرتمند است

نوزادان صحبت کردن را با گریه کردن در بدن مادر آغاز می کنند. به عبارت دیگر، گریه نوزادان ممکن است یک پاسخ بیولوژیکی باشد، از هنگامی که در بدن مادرشان هستند تا دوره شیردهی. پیش از زبان باز کردن نوزادان، گریه کردن تنها راه برقراری ارتباط با دنیای بیرون است.

6. جنین ها هر چیزی را که مادرشان می خورد، مزه می کنند

محققان دریافته اند که نوزادان می توانند مزه هر چیزی را که مادرشان می خورد، تشخیص دهند و به یاد بسپارند، به خصوص زمانی که مادران طعم های قوی تری مانند سیر و پیاز را می خورند. هر آن چه که مادران در طول دوران بارداری می خورند، می تواند به طور مستقیم بر رفتار غذایی کودکان تاثیر بگذارد.

منبع: برگرفته از وب سایت pregnancy magazine

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

ارسال شده توسط شکوفه یحیاوی در تاریخ ۱۳۹۵/۰۱/۲۴ - ۲۳:۳۸

ممنونم جالب بود