بازی ها و اسباب بازی های مناسب تولد تا 6 ماهگی

با توجه به درخواست های مکرر شما همراهان خوب شهروند فردا مبنی بر معرفی بازی ها و اسباب بازی های مناسب برای سنین مختلف، قصد داریم تا هر هفته به معرفی بازی های مناسب یک بازه سنی خاص بپردازیم. اولین بازه سنی که به آن خواهیم پرداخت، تولد تا 6 ماهگی است.

به قول حضرت مولانا، «چون که با کودک سر کارت فتاد/ پس زبان کودکی باید گشاد». زبان کودکی بازی است و بهترین کاری که والدین و مربیان عزیز می توانند برای فرزندانشان انجام دهند، فراهم نمودن اسباب و زمینه بازی برای آنهاست. سوالی که در این بین مطرح می شود این است، چه بازی برای سنین مختلف مناسب است؟ 

تولد تا شش ماهگی

یک نوزاد دوست دارد به اشیای اطرافش، نگاه کند. تا سه یا چهار ماهگی، شاید به طور اتفاقی و بدون هیچ تعادلی با دست ها یا پاهایش به اسباب بازی ها ضربه می زند و با رسیدن به چهار تا شش ماهگی سعی می کند، اشیا را لمس کند و چنگ بزند. در طول ماه های اولیه تولد کودک، می توانید اشیای متحرکی را بالای گهواره یا سقف آویزان کنید. آینه مناسب و محفوظی را کنار گهواره اش نصب کنید و یا یک گردونه رنگی بی خطر در قسمت داخلی سقف کالسکه کودک بگذارید. زمانی که کودک توانایی گرفتن اشیا را پیدا می کند، می توانید اسباب بازی های نرم، در اختیارش قرار دهید که در صورت به دهان بردن آن ها خطری تهدیدش نکند و اگر روی آن ها بیفتد، صدمه ای نبیند.

اسباب بازی های صدادار، مانند: جغجغه، دندانی و اسباب بازی هایی که چشم و ابرو و چهره ای مشخص دارند، بهترین وسایل برای نوزادان در سنین مذکور می باشند.

 

نکته: هفته آینده به بررسی و معرفی بازی ها و اسباب بازی های مناسب کودکان 6 تا 12 ماهه خواهیم پرداخت. 

منبع: برگرفته از کتاب راهنمای کامل والدین 1، نوشته رابین گلداستین و جنت گالانت

بازی ها و اسباب بازی های مناسب سنین 6 تا 12 ماهگی

بازی ها و اسباب بازی های مناسب سنین 12 تا 18 ماهگی

بازی ها و اسباب بازی های مناسب سنین 18 تا 24 ماهگی

بازی ها و اسباب بازی های مناسب سنین 2 و 3 سالگی

بازی ها و اسباب بازی های مناسب سنین 4 و 5 سالگی

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

ارسال شده توسط ندا سلیمانی در تاریخ ۱۳۹۵/۰۱/۲۵ - ۱۱:۴۰

با سلام خدمت تمامی عزیزانی که مشغول فعالیت و اطلاع رسانی در این سایت مفید هستند.از همه شما اساتید بزرگوار نهایت تشکر رو دارم. من و ترنم 6ماهه ام هر روز به سایت شما سر میزنیم و از مطالب مفیدش استفاده میکنیم.انشالا همیشه در پناه حق سالم و شاد باشید.