بازی ها و اسباب بازی های مناسب سنین 6 تا 12 ماهگی

هفته گذشته به معرفی بازی ها و اسباب بازی های متناسب با سن 0 تا 6 ماهگی پرداختیم. در هیمن راستا این هفته قصد داریم تا به بررسی و معرفی بازی های مناسب 6 تا 12 ماهگی بپردازیم.

بازی ها و اسباب بازی ها دنیای گوناگون و گسترده ای را شامل می شوند. هر کدام از آن ها رنگ و شکل و موضوع مخصوص به خود دارند. انتخاب درست و برگزیدن بازی های مناسب برای فرزندانمان از بین طیف وسیع بازی های موجود نیازمند جستجوی دقیق و آگاهی از معیارهای لازم جهت تصمیم گیری به جاست. در همین زمینه هفته گذشته به معرفی بازی های مناسب زمان تولد تا 6 ماهگی پرداختیم. حال قصد داریم تا به همراه شما دوستان خوب شهروند فردا، بازی های متناسب سنین 6 تا 12 ماهگی را مورد بررسی قرار دهیم. 

شش تا دوازده ماهگی

به محض این که کودکتان توانست بنشیند، در کنار گهواره اش، جعبه ای پر از اسباب بازی های مختلف بگذارید. او از بازی با اسباب بازی های کوچک بی خطر، مانند: تلفن های شماره گیر اسباب بازی، عروسک و حیوانات بادی و سایر اسباب بازی های دیگری که بتواند آن ها را در دستش بگیرد و کنترل کند، لذت می برد. همچنین می توانید بعضی از وسایل آشپزخانه، مانند: قابلمه، ماهیتابه، کاسه و قاشق پلاستیکی را برای او تهیه کنید. یک ظرف پر از آب که در آن کاملاً عایق باشد و هیچ آبی از آن بیرون نریزد نیز می تواند برای کودک جذاب باشد چرا که وی می تواند آن را تکان دهد و حرکت آب را در آن ببیند. او عروسک هایی را که بتواند در آغوش بگیرد، اسباب بازی هایی که با فشار دست صدا بدهند، ماشین ها و کامیون های نرم و بی خطر، توپ های بزرگ، لگوها و کتاب های پارچه ای و مقوایی را دوست دارد. شما می توانید با بریدن تصاویر مناسب و قرار دادن آن ها در یک آلبوم، برای کودکتان یک کتاب درست کنید.

نکته: هفته آینده به بررسی و معرفی بازی ها و اسباب بازی های مناسب کودکان 12 تا 18 ماهه خواهیم پرداخت. 

منبع: برگرفته از کتاب راهنمای کامل والدین 1، نوشته رابین گلداستین و جنت گالانت

بازی ها و اسباب بازی های مناسب تولد تا 6 ماهگی

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.