بازی ها و اسباب بازی های مناسب سنین 2 و 3 سالگی

هفته گذشته به معرفی بازی ها و اسباب بازی های متناسب با سن 18 تا 24 ماهگی پرداختیم. در هیمن راستا این هفته قصد داریم تا به بررسی و معرفی بازی های مناسب 2 و 3 سالگی بپردازیم.

بازی ها و اسباب بازی ها طیف وسیعی را شامل می شوند. هر کدام از آن ها رنگ و شکل و موضوع مخصوص به خود را دارند. انتخاب درست و برگزیدن بازی های مناسب برای فرزندانمان از بین طیف وسیع بازی های موجود نیازمند جستجوی دقیق و آگاهی از معیارهای لازم جهت تصمیم گیری به جاست. در همین زمینه هفته گذشته به معرفی بازی های مناسب کودکان 18 تا 24 ماهه پرداختیم. حال قصد داریم تا به همراه شما دوستان خوب شهروند فردا، بازی های متناسب سنین 2 و 3 سالگی را مورد بررسی قرار دهیم.

دو و سه سالگی

شاید کودکان این سنین، از بازی با حیوانات و عروسک های پلاستیکی یا چوبی و همچنین وسایل عروسکی، اجاق گاز، یخچال، بشقاب ها، قابلمه ها، ماهیتابه ها و ... لذت ببرند. لباس پوشاندن به عروسک ها، بازی با لگوها، ماشین ها، لوازم پزشکی و پلیسی و آتش نشانی اسباب بازی نیز برای این کودکان جالب است. بیشتر کودکان دو و سه ساله می توانند از قلم، رنگ، مداد شمعی، گچ (به خصوص روی زمین) و قلموهای بزرگ رنگ آمیزی برای استفاده از آبرنگ آن هم در محیط بیرون از خانه و تحت مراقبت استفاده کنند. آن ها همچنین می توانند از قیچی های کوچک مخصوص کودکان نیز برای ساختن کاردستی استفاده کنند. این کودکان احتمالاً از پریدن روی تشک فنری نیز لذت می برند. لگد زدن به توپی که مقداری از باد آن خالی شده و با ضربه پای کودک، خیلی از وی فاصله نمی گیرد نیز برای آن ها جالب است. سه چرخه سواری و بازی با جورچین ها، نواختن آلات موسیقی و گوش کردن به آهنگ ها و ترانه های کودکانه نیز برای آن ها سرگرم کننده است.

نکته: هفته آینده به بررسی و معرفی بازی ها و اسباب بازی های مناسب کودکان 4 و 5 ساله خواهیم پرداخت. 

منبع: برگرفته از کتاب راهنمای کامل والدین 1، نوشته رابین گلداستین و جنت گالانت

بازی ها و اسباب بازی های مناسب تولد تا 6 ماهگی

بازی ها و اسباب بازی های مناسب سنین 6 تا 12 ماهگی

بازی ها و اسباب بازی های مناسب سنین 12 تا 18 ماهگی

بازی ها و اسباب بازی های مناسب سنین 18 تا 24 ماهگی

بازی ها و اسباب بازی های مناسب سنین 4 و 5 سالگی

 

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.