3 زنگ خطر در دوران بارداری که هرگز نباید نادیده بگیرید

در دوران بارداری مادر با احساسات عاطفی و جسمانی عجیبی رو به رو می شود. خیلی از این حالت ها به مرور ناپدید می شوند. اما چند زنگ خطر فراگیر وجود دارد که در صورت مشاهده آن ها باید فوراً با پزشکتان تماس بگیرید و یا به وی مراجعه کنید. در این مقاله به معرفی این زنگ های خطر پرداخته شده است.

دوران بارداری با احساسات ناراحت کننده ای از قبیل متورم شدن، سرگیجه، جوش هایی به سبک نوجوانی و ... همراه است. حتی اگر از این علائم در شما ناپدید شوند، علائمی همچون کمر درد یا حالت تهوع شما را رها نمی کند. به عبارت دیگر شما احساسات عاطفی و جسمانی عجیبی را در این دوران تجربه خواهید کرد. اما چند زنگ خطر فراگیر وجود دارد که در صورت مشاهده آن ها باید فوراً با پزشکتان تماس بگیرید و یا به وی مراجعه کنید. در ادامه 3 مورد از این زنگ خطرهایی که هرگز نباید در طول دوران بارداری نادیده بگیرید، آمده است:

1. خونریزی

خونریزی در حالی که شما باردار هستید، قطعاً نگران کننده است. ما می دانیم که لکه بینی های جزئی در طول سه ماهه اول بارداری کاملاً طبیعی است، با این وجود پیشنهاد می کنیم که جوانب احتیاط را رعایت کنید و پزشک یا مامای خود را از هرگونه تغییری مطلع سازید. او می خواهد در باره مقدار خونریزی، وجود بافت در خونریزی و رنگ خونریزی (از صورتی کمرنگ تا قرمز روشن و قرمز تیره) اطلاعاتی به دست آورد. در حالی که خونریزی همیشه نشان دهنده وجود مشکل نیست، اما بهتر است برای اطمینان از عدم وجود مشکل، به یک متخصص مراجعه کنید. اگر شما خونریزی همراه با دل درد، دل پیچه و سرگیجه را در طول سه ماهه دوم یا سوم بارداری تجربه کردید، حتماً به پزشک خود مراجعه کنید، چرا که وی از شما مراقبت های لازم را به عمل خواهد آورد.

2. کاهش حرکات جنین

اگر حرکات جنین در شکم شما به طور ناگهانی کاهش یافت، می تواند نشانه این باشد که مواد غذایی مغذی یا اکیسژن کافی به جنین نرسیده است. به یاد داشته باشید که اگر شما حرکت جنین خود را تا به حال احساس نکرده اید، نگران نباشید، این اتفاق تنها در رابطه با شما رخ نداده است. نوشیدن آب سرد، آب میوه های شیرین و دراز کشیدن به پهلوی چپ به شما کمک می کند تا حرکات جنین خود را احساس کنید. جنین ها الگوی خواب جنینی دارند، آن ها لحظاتی را در سکون و آرامش به سر می برند. اما اگر شما متوجه کاهش قابل توجه فعالیت های جنین خود شدید، فوراً به پزشک یا مامای خود مراجعه کنید.

3. انقباضات

بسیاری از زنان، انقباضات براکستون هیکس یا انقباضات تمرینی را در سه ماهه سوم بارداری تجربه می کنند و این امر بسیار طبیعی است. این انقباضات الگوی منظمی دارند و شما را برای زایمان آماده می کنند. ولی اگر گرفتگی عضلات و انقباضات شما کمرنگ و محو نشد، ممکن است شما یک زایمان پیش از موعد داشته باشید و باید فوراً به پزشک یا مامای خود مراجعه کنید چرا که  او قادر به تشخیص انقباضات تمرینی از انقباضات واقعی زایمان، خواهد بود.

مبنع: برگرفته از وب سایت pregnancy magazine

6 حقیقت عجیب درباره بارداری که نشنیده اید

7 اثر جانبی غیر منتظره که ممکن است در طول دوران بارداری تجربه کنید

7 کاری که زنان باردار از انجام آن در حین بارداری لذت می برند!

9 چیزی که زنان باردار نمی خواهند، بشنوند!

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.