چگونه جنسیت نوزاد خود را تعیین کنید؟

برخی زوج ها می خواهند تعیین جنسیت نوزاد به انتخاب خودشان باشد. لذا به متخصصان این امر برای داشتن فرزندی مطابق میل خود رجوع می کنند. پیش از این باورهای خرافی و یا عقاید دینی قدرتمند در تعیین جنسیت نوزاد موثر بود، اما امروزه با پیشرفت علم پزشکی و ژنتیک، تعیین جنسیت نوزاد بسیار زودتر امکان پذیر است. اگر علاقه مند هستید که جنسیت نوزادتان را خودتان انتخاب کنید، مطالعه مقاله ای را که در ادامه می آید، از دست ندهید.

برخی والدین متمایل به داشتن فرزند دختر بوده و بعضی دیگر نیز دوست دارند که فرزند پسر داشته باشند. در گذشته این موضوع برای والدین بیشتر شبیه به یک آرزو بود، اما امروزه پیشرفت های علم پژشکی و ژنتیک، در حال تبدیل این آرزو به واقعیت هستند. متخصصان این حوزه روش های نوینی را برای تعیین جنسیت جنین ارائه کرده اند. آن ها ادعا می کنند که تعیین جنسیت جنین بستگی به حالت های آمیزش و زمان جفت گیری دارد. اگر زنی فرزند پسر بخواهد، نباید 4 الی 5 روز پیش از تخمک گذاری بستر همسرش را گرم کند. زمان مقاربت جنسی باید نزدیک به شروع تخمک گذاری اول باشد، به طوری که فوراً آمیزش جنسی انجام شود.

تعیین جنسیت جنین همچنین به موقعیت فیزیکی در طول مقاربت جنسی بستگی دارد. نفوذ عمیق آلت تناسلی، برای جذب کروموزوم y به کروموزوم x در لوله دهانه رحم برای تولید مثل، بسیار بهتر است. کروموزوم y بسیار سریع حرکت می کند ولی عمر کوتاهی دارد. بنابراین، زن و شوهر باید برای افزایش کروموزوم های y عجله کنند.

از طرف دیگر، خانواده هایی که خواستار فرزند دختر هستند، باید 2 الی 3 روز پیش از آغاز تخمک گذاری اول آمیزش جنسی کنند. برای داشتن فرزند دختر، باید این بازه زمانی را برای رسیدن به موفقیت حفظ کنید.

دانشمندان امیدوار هستند که با رعایت دستورالعمل های خاص گفته شده، شانس هر خانواده برای تعیین جنسیت فرزندش افزایش یابد. با این وجود، زوج ها باید با پزشکشان برای تعین جنسیت جنین در طول سه ماهه پیش از تولد، مشورت نمایند.

روش های عمومی برای تعیین جنسیت جنین در مرحله پیش از تولد از قرار زیر است:

برای پسر دار شدن

  • زنان باید غذاهای شور بخورند
  • تمایل به گوشت قرمز داشته باشند
  • ایستاده بر روی زمین به آمیزش جنسی بپردازند
  • مرد باید دو ساعت پیش از آمیزش جنسی قهوه یا نوشابه بخورد
  • زن باید حداقل 20 دقیقه پس از آمیزش جنسی دراز بکشد
  • زن باید پیش از مرد به ارگاسم (اوج لذت جنسی) برسد

برای دختر دار شدن

  • زنان باید مواد غذایی شیرین بخورند
  • زن باید ماهی مزه دار و سبزیجات طبیعی بخورد
  • از آمیزش جنسی در روزهای 12، 13، 14 چرخه قاعدگی و یا حداقل دو روز پس از تخمک گذاری، اجتناب کند

در نهایت این که:

تغییرات هورمونی در طول چرخه قاعدگی بر تولید مثل بیولوژیکی تاثیر می گذارد، بنابراین برای افزایش شانس دختر دار شدن یا پسر دار شدن به آزمایش های پزشکی و تحقیقات موثر نیاز است.

منبع: برگرفته از وب سایت being the parent

تصاویر دیدنی از مراحل شکل گیری و رشد جنین

10 رژیم غذایی در دوران بارداری

4 مزیت شگفت انگیز بارداری

علائم افسردگی پس از زایمان چیست و چگونه می توان آن را درمان کرد؟

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.