10 سوالی که پیش از بچه دار شدن باید به آن ها پاسخ دهید

آیا تمایل زن و شوهر به بچه دار شدن برای این امر کافی است؟ آیا تحت تاثیر عوامل بیرونی (فشار خانواده ها و دوستان) باید اقدام به بچه دار شدن نمود؟ آیا وضع مالی خوب، برای بچه دار شدن کفایت می کند؟ پاسخ به این سوالات و سوالات دیگر، آمادگی شما را برای بچه دار شدن می سنجد. از این رو، با ما همراه باشید تا آمادگی خود را برای بچه دار شدن بسنجید.

ازدواج، بارداری و فرزندپروری در زمان های گذشته بسیار متفاوت بوده است. مادران در خانه می ماندند و از فرزندان مراقبت می کردند و پدران سر کار می رفتند و مخارج خانواده را تامین می کردند. اما آیا امروزه روند به همان صورت است؟ مسلماً خیر. امروزه همه چیز تغییر کرده است. مهم نیست که زن و شوهر چقدر یکدیگر را دوست دارند، چقدر از یکدیگر مراقبت می کنند و چقدر تمایل به بچه دار شدن دارند. هنوز مسائل مهم دیگری وجود دارد که باید بدان ها فکر کرد و به طور مشخص درباره آن ها گفتگو کرد. در ادامه 10 سوالی که هر زن و شوهری پیش از برنامه ریزی برای بچه دار شدن باید بدان ها پاسخ دهند، آمده است.

1.  آیا شما آمادگی والدین شدن را دارید و یا تحت فشار هستید؟

گاهی اوقات فشار و علاقه والدین شما یا همسرتان بیش از تمایل شما به بچه دار شدن است. آیا شما واقعاً آمادگی دارید و یا تحت فشار خانواده و دوستان هستید؟ از آن ها بپرسید که آیا آمادگی کمک به شما به هنگام بچه دار شدن را دارند؟ خودتان تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما بهتر است و اجازه ندهید که فشار سایرین تصمیم شما را خدشه دار کند.

2. آیا شما یک رابطه سالم با همسرتان دارید؟

استحکام رابطه و میزان عشق به همسرتان را مورد ارزیابی قرار دهید. اگر شما و همسرتان در روابطتان مشکلاتی دارید و فکر می کنید که ورود یک بچه به زندگیتان، ثبات ایجاد می کند، به این موضوع دوباره فکر کنید. آیا داشتن یک بچه تنها راهی است که رابطه شما را ترمیم می کند و شما را آماده تعهد به یکدیگر به عنوان والدین برای سال های آینده می کند؟ آیا این کار ارزش خطر کردن را دارد؟ آیا شما مطمئن هستید که داشتن بچه زندگی و ازدواج شما را نجات خواهد داد؟

3. وضعیت مالی شما تا چه اندازه پایدار است؟

پرورش یک بچه آسان نیست. به وضعیت مالی خود و نحوه مدیریت مخارج خود قبل و بعد از بچه دار شدن، توجه کنید. هیچ چیز مقرون به صرفه نیست مگر این که شما واقعاً مرفه باشید. از خودتان بپرسید که آیا می توانید از مهمانی های آخر هفته، لباس ها و کفش های گران قیمت صرف نظر کنید و مقداری از پولتان را برای آینده فرزندتان ذخیره کنید؟

4. آیا شما برای مرخصی از شغلتان آمادگی دارید؟

از سیاست های مرخصی زایمان محل کار خود آگاه باشید. به احتمال زیاد محل کارتان در ابتدا به شما اجازه رفتن به مرخصی زایمان را می دهد، اما اگر فرزند شما نیاز به مراقبت های بیشتری داشت، شما ممکن است به مرخصی های بیشتر نیاز داشته باشید و یا حتی مجبور به ترک کردن کار قبلی خود شوید و یک کار پاره وقت را شروع نمایید. بنابراین باید توجه نمایید که آیا قادرید این هزینه ها را بپردازید و آیا آمادگی رها کردن شغل خود را دارید؟

5. آیا خانه تان فضای کافی دارد؟

آیا خانه شما، خانه رویایی که برای خانواده تان همیشه بدان فکر می کردید، هست؟ اگر شما یک خانه یک خوابه دارید، آیا در آن راحت هستید و یا نیاز به تغییر و ارتقا محل زندگیتان دارید؟ آیا در نزدیکی خانه تان، مدرسه و سایر امکانات مورد نیاز فرزندتان را دارید؟ شما باید محل زندگیتان را از دیدگاه فرزندتان مورد بررسی قرار دهید.

6. چگونه باردار شوید؟

باردار شدن برای برخی می تواند به راحتی صورت پذیرد اما برای برخی دیگر ممکن است مدتی زمان ببرد. یک بینش و نگرش کلی راجع به این موضوع داشته باشید و اگر باردار شدن شما بیش از آن چیزی که فکر می کردید، طول کشید، مضطرب نشوید.

7. آیا برای یک تغییر بزرگ آماده هستید؟

شاید زندگی شما در حال حاضر بسیار خوب باشد و شما حقیقتاً از هر بخش آن (شغل رویاییتان، زندگی اجتماعیتان، تعطیلاتتان و ...) لذت می برید، اما آمدن یک بچه تغییرات زیادی را به زندگی کنونی شما وارد می کند. نداشتن یک بچه برای چند سال دیگر، انتخاب شماست و به معنی خودخواهی نیست.

8. فرزند شما از چه دینی پیروی خواهد کرد؟

ممکن است شما و همسرتان دین و مذهب واحد و یا مختلفی داشته باشید. ممکن است بخواهید فرزندتان از دین و مذهب شما پیروی کند و یا ممکن است بخواهید دین و مذهب متفاوتی داشته باشد. تصمیم گیری درباره این مسائل نیاز به گفتگو دارد.

9. آیا شما برای شگفتی آماده هستید؟

مهم نیست که شما و همسرتان چقدر درباره بچه دار شدن بحث و گفتگو کرده باشید، آن چه که در انتظار شماست، غیر منتظره خواهد بود. اگر شما برای یک بچه برنامه ریزی کرده باشید و ناگهان متوجه شوید که یک دوقلو باردار هستید، آیا می توانید این موضوع را اداره کنید؟ شما همچنین باید در نظر بگیرید که آیا می توانید از عهده مسئولیت های متعدد بر آیید یا خیر؟

10. آیا شما کسانی را دارید که حمایتتان کنند؟

داشتن خانواده و دوستانی در اطرافتان، تفاوت زیادی ایجاد می کند. اگر خانواده شما یا همسرتان در کنار شما باشند، شما می توانید جهت پرورش و تربیت کودکتان از آن ها درخواست کمک کنید.

در نهایت این که:

ممکن است به همه سوالات بالا پیش از آمدن کودک به خانه و یا پیش از بارداری پاسخ داده نشود، اما دانستن این که کدام سوالات دارای بیشترین اهمیت هستند، می تواند گذار به مرحله والدینی را آسان کند. لذا درباره نتایج والدگریتان به طوری که کمترین مشکل و سالم ترین جو را داشته باشد، فکر و برنامه ریزی کنید. دانستن و درک سایر اولویت ها، انتظارات و ضعف ها، سفر به دنیای والدینی را هیجان انگیز و دوست داشتنی می کند.

منبع: برگرفته از وب سایت being the parent

4 مزیت شگفت انگیز بارداری

7 اثر جانبی غیر منتظره که ممکن است در طول دوران بارداری تجربه کنید

6 حقیقت عجیب درباره بارداری که نشنیده اید

9 چیزی که زنان باردار نمی خواهند، بشنوند!

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.