چه فعالیت هایی به رشد و یادگیری کودکتان کمک می کند؟ (6 تا 7 سالگی)

والدین و مربیان عزیز، اگر به دنبال آشنایی با فعالیت­ هایی هستید که با انجام آن ها به رشد و یادگیری کودکان کمک کنید، همراه شدن با ما، در این سلسه مقالات را به شما توصیه می­ کنیم. برخی از فعالیت­ هایی که ما به شما پیشنهاد می ­دهیم، برایتان جدید هستند و شاید با بسیاری از آن ها از پیش آشنا بوده­ اید. اما طرح آن ها در این مقالات با هدف تاکید بیشتر بر اهمیتشان است. پیش از این فعالیت هایی را که موجب رشد و یادگیری کودکان بازه سنی 0 تا 6 سال می شود، ارائه کردیم. در نوشته پیش رو به سراغ فعالیت­ هایی می­ رویم که فرصت­ های یادگیری را برای کودکان 6 تا 7 سال فراهم می کنند.

اگر فرزند شما در بازه سنی 6 تا 7 سالگی است، می­ توانید با انجام فعالیت ­های زیر و ایجاد فرصت­ هایی که در ادامه می ­آیند، به رشد و یادگیری وی کمک کنید.

  • وادی را برای رنگ آمیزی، برش زدن، چسباندن و نقاشی کردن فراهم کنید.
  • به کودکتان بازی های مداد- کاغذی را پیشنهاد دهید. نقطه بازی، پیدا کردن کلمات پنهان، پنهان کردن اشیا و نیز فعالیت های کپی کردن و کشیدن از روی طرح.
  • کارت بازی ساده ای را فراهم کنید و مکرراً به بازی کودکتان بپیوندید. همچنین برای وی بازی هایی را تهیه نمایید که روی تخته صورت می گیرد، مانند: منچ. به خصوص آن هایی را انتخاب کنید که حداقل رقابت جویی در آن ها به کار رفته باشد.
  • کتاب های زیادی را در دسترس داشته باشید تا کودکتان به آن ها نگاه کند و بخواند و همچنین بزرگسالان برای وی بخوانند. کودکتان را تشویق کنید که داستان بسازد و بگوید.
  • در علاقه کودکتان به جمع آوری و دسته بندی اشیا شریک شوید. به کودکتان کمک کنید تا اشیای مختلف را گروه بندی کند، برچسب بزند و نمایش دهد.
  • مجموعه ای از لباس های نمایشی را برای پسر و دخترتان تهیه کنید. از علایق کودکتان و مددکاران آشنا به عنوان راهنمایی برای بازی نقش استفاده کنید.
  • کودکتان را به سمت پخت و پز ساده، نجاری و فعالیت های بازی با قطعات، ماشین ها، کامیون ها و حیوانات اسباب بزی تشویق کنید. (از اسباب بازی هایی که با باتری یا به طور مکانیکی کار می کند، اجتناب کنید،چرا که هنگامی که اکتشاف خاموش می شود، آنان کمتر درگیر می شوند و کمتر یاد می گیرند).
  • کودکتان را به دوچرخه سواری، اسکیت بازی، شنا و فعالیت های حفاری، پرتاب کردن و ضربه زدن، تشویق کنید.

منبع: برگرفته از کتاب Developmental Profiles: Pre-Birth through Adolescence

 

چه فعالیت هایی به رشد و یادگیری کودکتان کمک می کند؟ (1 تا 2 سالگی)

چه فعالیت هایی به رشد و یادگیری کودکتان کمک می کند؟ (2 تا 3 سالگی)

چه فعالیت هایی به رشد و یادگیری کودکتان کمک می کند؟ (3 تا 4 سالگی)

چه فعالیت هایی به رشد و یادگیری کودکتان کمک می کند؟ (4 تا 5 سالگی)

چه فعالیت هایی به رشد و یادگیری کودکتان کمک می کند؟ (5 تا 6 سالگی)

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.