چه فعالیت هایی به رشد و یادگیری کودکتان کمک می کند؟ (7 تا 8 سالگی)

والدین و مربیان عزیز، اگر به دنبال آشنایی با فعالیت­ هایی هستید که با انجام آن ها به رشد و یادگیری کودکان کمک کنید، همراه شدن با ما، در این سلسه مقالات را به شما توصیه می­ کنیم. برخی از فعالیت­ هایی که ما به شما پیشنهاد می ­دهیم، برایتان جدید هستند و شاید با بسیاری از آن ها از پیش آشنا بوده­ اید. اما طرح آن ها در این مقالات با هدف تاکید بیشتر بر اهمیتشان است. پیش از این فعالیت هایی را که موجب رشد و یادگیری کودکان بازه سنی 0 تا 6 سال می شود، ارائه کردیم. در نوشته پیش رو به سراغ فعالیت­ هایی می­ رویم که فرصت­ های یادگیری را برای کودکان 7 تا 8 سال فراهم می کنند.

اگر فرزند شما در بازه سنی 7 تا 8 سالگی است، می­ توانید با انجام فعالیت ­های زیر و ایجاد فرصت­ هایی که در ادامه می ­آیند، به رشد و یادگیری وی کمک کنید.

  • رای تهیه کتاب های داستانی که می خواهید روزانه برای کودکتان بخوانید و نیز تهیه کتاب های دیگر و بازی های فکری به کتابخانه بروید.
  • در انجمن های رایگان یا کم هزینه ای که کودکتان می تواند در آن ها علاقه اش را ابراز کند، ثبت نام کنید. مانند: کلاس های هنری، علمی، شنا، ورزش های پر جنب و جوش، یوگا یا برنامه های بازدید از موزه.
  • در محله، ساحل نزدیک یا پارک به پیاده روی دسته جمعی خانوادگی بروید. از تلاش های کودکتان حمایت کنید تا به گنجی گرانبها برسید.
  • ابزارها و وسایلی را تهیه کنید که به طور واقعی کار می کنند. ابزارهای ساده نجاری و باغبانی، مواد علمی (رشد دادن یک بوته سیب زمینی، نگهداری از مزرعه کوچک یا یک آکواریوم ساده).
  • موادی را برای خلق طرح های هنری، مدل ها یا تجارب علمی گردآوری کنید. تکه هایی از چوب، پلاستیک، کاغذها و مقواهایی با بافت و ضخامت گوناگون، مهره ها، پارچه ها، نخ ها و غیره.
  • لباس های نمایشی و دیگر وسایل لازم را برای نمایش های طرح ریزی شده، فراهم کنید و خودتان به اجرای نمایش ملحق شوید.
  • یک خانه عروسکی، باغ وحش یا مزرعه و ایستگاه خدمات یا فرودگاه را تهیه کنید که پر از آدم ها، حیوانات و وسایل کوچک مصنوعی باشد.

منبع: برگرفته از کتاب Developmental Profiles: Pre-Birth through Adolescence

 

چه فعالیت هایی به رشد و یادگیری کودکتان کمک می کند؟ (3 تا 4 سالگی)

چه فعالیت هایی به رشد و یادگیری کودکتان کمک می کند؟ (4 تا 5 سالگی)

چه فعالیت هایی به رشد و یادگیری کودکتان کمک می کند؟ (5 تا 6 سالگی)

چه فعالیت هایی به رشد و یادگیری کودکتان کمک می کند؟ (6 تا 7 سالگی)

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.