چه فعالیت هایی به رشد و یادگیری کودکتان کمک می کند؟ (8 تا 9 سالگی)

والدین و مربیان عزیز، اگر به دنبال آشنایی با فعالیت­ هایی هستید که با انجام آن ها به رشد و یادگیری کودکان کمک کنید، همراه شدن با ما، در این سلسه مقالات را به شما توصیه می­ کنیم. برخی از فعالیت­ هایی که ما به شما پیشنهاد می ­دهیم، برایتان جدید هستند و شاید با بسیاری از آن ها از پیش آشنا بوده­ اید. اما طرح آن ها در این مقالات با هدف تاکید بیشتر بر اهمیتشان است. پیش از این فعالیت هایی را که موجب رشد و یادگیری کودکان بازه سنی 0 تا 7 سال می شود، ارائه کردیم. در نوشته پیش رو به سراغ فعالیت­ هایی می­ رویم که فرصت­ های یادگیری را برای کودکان 8 تا 9 سال فراهم می کنند.

اگر فرزند شما در بازه سنی 8 تا 9 سالگی است، می­ توانید با انجام فعالیت ­های زیر و ایجاد فرصت­ هایی که در ادامه می ­آیند، به رشد و یادگیری وی کمک کنید.

  • بازی هایی را برای کودکتان تهیه کنید که تا حد متوسطی نیاز به راهبرد و استراتژی دارد. در این بازی ها به کودکتان ملحق شوید. بازی هایی مانند: دومینو، ورق بازی، بازهای کامپیوتری و بازی های تخته ای.
  • خلاقیت را تشویق کنید. موادی را برای نقاشی ها، کاردستی ها و آشپزی  های ساده یا طرح های ساختنی فراهم کنید.
  • به طور مکرر به کتابخانه بروید. کتاب ها و فیلم های داستانی را برای کودکتان تهیه کنید.
  • به کودکتان یک دوربین ارزان قیمت بدهید و او را تشویق کنید که عکاسی را تجربه کند.
  • فرصت هایی را برای رشد مهارت ها در فعالیت های غیر رقابتی آماده کنید. فعالیت هایی مانند: شنا، رقص، اسکیت بازی، بسکتبال، کاراته یا موسیقی. این سن زمانی برای آزمودن بسیاری از علایق می باشد. به ندرت التزامی طولانی در مورد این علایق وجود دارد.
  • وظایف روزمره ای مانند: غذا دادن به حیوان خانگی، تا کردن لباس های شسته شده، گردگیری، آوردن نامه ها به خانه، یا چیدن میز شام را برای کودکتان تعیین کنید تا احساس مسئولیت او افزایش یابد.

منبع: برگرفته از کتاب Developmental Profiles: Pre-Birth through Adolescence

 

چه فعالیت هایی به رشد و یادگیری کودکتان کمک می کند؟ (4 تا 5 سالگی)

چه فعالیت هایی به رشد و یادگیری کودکتان کمک می کند؟ (5 تا 6 سالگی)

چه فعالیت هایی به رشد و یادگیری کودکتان کمک می کند؟ (6 تا 7 سالگی)

چه فعالیت هایی به رشد و یادگیری کودکتان کمک می کند؟ (7 تا 8 سالگی)

 

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.