چه فعالیت هایی به رشد و یادگیری کودکتان کمک می کند؟ (9 تا 11 سالگی)

والدین و مربیان عزیز، اگر به دنبال آشنایی با فعالیت­ هایی هستید که با انجام آن ها به رشد و یادگیری کودکان کمک کنید، همراه شدن با ما، در این سلسه مقالات را به شما توصیه می­ کنیم. برخی از فعالیت­ هایی که ما به شما پیشنهاد می ­دهیم، برایتان جدید هستند و شاید با بسیاری از آن ها از پیش آشنا بوده­ اید. اما طرح آن ها در این مقالات با هدف تاکید بیشتر بر اهمیتشان است. پیش از این فعالیت هایی را که موجب رشد و یادگیری کودکان بازه سنی 0 تا 9 سال می شود، ارائه کردیم. در نوشته پیش رو به سراغ فعالیت­ هایی می­ رویم که فرصت­ های یادگیری را برای کودکان 9 تا 11 سال فراهم می کنند.

اگر فرزند شما در بازه سنی 9 تا 11 سالگی است، می­ توانید با انجام فعالیت ­های زیر و ایجاد فرصت­ هایی که در ادامه می ­آیند، به رشد و یادگیری وی کمک کنید.

  • از مزایای فرصت های آموزشی در اجتماع بهره بگیرید. به ساحل بردن، میادین میوه و تره بار، کتابخانه، موزه، پارک، باغ، مغازه کابینت فروشی، یا مغازه خواربار فروشی بروید و در این مکان ها به کودکتان چیزهایی بیاموزید.
  • از طریق یاد دادن آداب و رسوم و جشن های دیگر فرهنگ ها به کودکتان، وی را تشویق کنید تا گوناگونی را تحسین کند. به این منظور از کتابخانه، کتاب فراهم کنید، وب سایت را ببینید، مهمان دعوت کنید، آلات موسیقی را معرفی کنید و غذاهای مختلف قومی را درست کنید. با اعمال و حرف های خود به کودکتان بیاموزید که پذیرا باشد و از تعصب دوری کند.
  • وسایل ورزشی مانند: توپ، راکت، تور و چوب بیسبال را برای کودکتان فراهم کنید و کودکتان را تشویق کنید تا فعالیت های گروهی را سازمان دهد و در آن ها شرکت کند.
  • فضا، بذر و ابزارهای لازم برای کاشت گیاه و نگهداری از باغچه را برای کودکتان فراهم کنید.
  • موادی را تهیه کنید و دستورالعمل های اصلی برای هدایت یک آزمایش علمی را به کودکتان ارائه دهید. پیشنهادات فعالیت های علمی را می توان در کتاب های خوب زیادی در کتابخانه ها و یا در وب سایت های کودک یافت.
  • علاقه کودکتان به خواندن، نوشتن و دوستی را با پیدا کردن یک دوست در شهر یا کشور دیگر که از طریق نامه یا ایمیل با او ارتباط برقرار کند، برانگیزید. کودکتان را تشویق کنید تا نامه بنویسد و به نامه ها پاسخ دهد، درباره محلی که دوست مکاتبه ای او زندگی می کند، کتاب بخواند و شهر یا کشور او را روی نقشه پیدا کند.

منبع: برگرفته از کتاب Developmental Profiles: Pre-Birth through Adolescence

 

چه فعالیت هایی به رشد و یادگیری کودکتان کمک می کند؟ (5 تا 6 سالگی)

چه فعالیت هایی به رشد و یادگیری کودکتان کمک می کند؟ (6 تا 7 سالگی)

چه فعالیت هایی به رشد و یادگیری کودکتان کمک می کند؟ (7 تا 8 سالگی)

چه فعالیت هایی به رشد و یادگیری کودکتان کمک می کند؟ (8 تا 9 سالگی)

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.