با کودکی که قلدری می کند، چه رفتاری داشته باشیم؟

شهروند فردا قصد دارد تا به بسیاری از مشکلات رفتاری کودکان که والدین روزانه مجبور به برخورد با آن ها هستند، بپردازد. ما می دانیم زمانی که کودکان بدرفتاری می کنند، والدین در مخمصه می افتند. از این رو، برای این که زندگی کمی برای شما آسان شود، قصد داریم تا در یک مجموعه مقالات متوالی، به بررسی 8 رفتار بد در کودکان و راه های مقابله با آن بپردازیم و اطلاعاتی را درباره این مشکلات رفتاری شایع میان کودکان در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید این مشکلات را شناسایی و حل و فصل کنید. در این مطلب به مشکل زورگویی و قلدری کودکان می پردازیم.

قلدری یک مشکل جدی است و می تواند به سوء استفاده عاطفی و جسمی قربانی منجر شود. کودکانی که گرایش به قلدری دارند، احساس قدرت می کنند و مشکلات اجتماعیشان را بدین روش حل می کنند. هنگامی که مقابله با احساسات دشوار می شود، کودکان تمایل دارند که با قلدری همه چیز را درست کنند. اگر کودکتان قلدری می کند، عمل به اقدامات زیر توصیه می شود.

  • از اوایل کودکی، به کودکتان آموزش دهید که قلدری کردن، اشتباه است. به او توضیح دهید که قلدری یعنی چه و چه کسی قلدر است. برای او مثال بزنید. «قلدر کسی است که اموال دیگران را به زور می گیرد».
  • قوانینی تعیین کنید. برای مثال: «ما در این خانه قلدری نمی کنیم».
  • مراقب نشانه های قلدری باشید. اگر مشاهده کردید که فرزند بزرگتان سعی می کند که برای فرزند کوچکتان قلدری کند، فوراً رفتار او را اصلاح کنید.

منبع: برگرفته از وب سایت mom junction

در مقابل رفتارهای بد کودکتان باید چه کار کنید؟

7 راهکار ساده جهت اصلاح عادات بد در کودکان

4 روش تنبیه ملایم برای کاهش سوء رفتار کودکان

وقتی که کودکان با هم دعوا می کنند، ما چه کار باید بکنیم؟

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.