12 مزیت مسافرت رفتن برای کودکان

تعطیلات بدون در نظر گرفتن کم یا زیاد بودن آن، بدون شک یک فرصت دوست داشتنی است. کودکان همیشه درباره مسافرت رفتن هیجان زده می شوند. مسافرت رفتن در بلند مدت مزایای فراوانی دارد که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

مسافرت برای افراد مختلف دارای معانی متفاوتی است. گاهی سرگرم کننده است، گاهی ماجراجویانه و هیجان انگیز است و گاهی آرامش بخش است. هنگامی که افراد به مسافرت می روند، تنها از طبیعت لذت نمی برند، بلکه از فرصت های بزرگی که در اختیارشان قرار می گیرد، یاد می گیرند و رشد می کنند. هنگامی که کودکان به مسافرت می روند، درس های شگفت انگیزی می آموزند و افق و چشم اندازشان گسترش می یابد. در ادامه به ارائه 12 مزیتی که سفر کردن برای کودکان به همراه دارد، می پردازیم.

1. کودکان صبر و حوصله را یاد می گیرند

کودکان، به ویژه کودکان کوچک تر، اساساً و ذاتاً صبور نیستند و انتظار دارند هر موقع تقاضایی داشتند، بلافاصله نیازشان برطرف شود. مسافرت کردن می تواند با تاخیرهای غیر منتظره همراه باشد و کودکتان چاره ای جز صبر کردن نخواهد داشت. سفرهای طولانی اتوبوسی یا انتظار در صف و ... همگی مواردی هستند که می توانید به کودکتان صبر کردن را بیاموزید.

2. کودکان استقلال و مسئولیت را یاد می گیرند

کودکان در طول مسافرت یاد می گیرند که مسئولیت پذیرتر شوند و این یک درس بزرگ برای کودکان است. شما می توانید به کودکتان بیاموزید که در مورد چیزهایی که متعلق به اوست، مسئولیت پذیر باشد و مطمئن شود که همه وسایل ضروری اش را جمع می کند.

3. آگاهی های فرهنگی در کودکان ایجاد می شود

مسافرت چشم های کودکان را به سوی پنجره های جدید دنیا باز می کند. آن ها با زبان ها و فرهنگ های مختلف مواجه می شوند. آن ها می فهمند که مردم به طرز متفاوتی در سراسر جهان زندگی می کنند و ارزش های گوناگونی دارند. آن ها درباره زبان های جدید، تاریخ، مردم، غذاها و فرهنگ ها می آموزند.

4. پیوند خانوادگی تان قوی تر می شود

هنگامی که با یکدیگر مسافرت می کنید، تمایل دارید که تجارب فراوانی را که پیوند خانوادگی تان را تقویت می کند و به شما کمک می کند تا با خانواده تان نزدیک تر باشید، به اشتراک بگذارید.

5. تجارب یادگیری کودکان افزایش می یابد

مسافرت به کودکان تجارب دنیای واقعی را ارائه می دهد و حتی نمونه های واقعی از آن چه که در مدرسه یاد گرفته اند، ارائه می کند. بازدید از یک موزه تاریخ یا یک گالری هنری مشهور، به کودکتان یک چشم انداز غنی از آن چه که پیش از این در کلاس درس یاد گرفته است، ارائه می کند.

6. نمرات کودکان بهبود می یابد

شما مطمئناً شاهد بهبود در نمرات فرزندتان خواهید بود.

7. کودکان بر روی جمع آوری خاطرات شگفت انگیز تمرکز می کنند

کودکان ارزش خاطراتی را که با خانواده شان در سفر اندوخته اند، می دانند. آن ها یاد می گیرند که زندگی گردآوری خاطرات و تجارب غنی است، چرا که این تجارب و خاطرات تا پایان زندگی ادامه خواهد داشت و به طول می انجامد. سفر کردن خاطرات شگفت انگیز فراوانی را به ارمغان می آورد.

8. کودکان اجتماعی می شوند و راحت تر دوست پیدا می کنند

کودکان می آموزند که با غریبه ها بهتر ارتباط برقرار کنند و حتی لبخندها و داستان هایشان را با آشنایان جدید به اشتراک بگذارند. این درس ارزشمندی است که آن ها بیاموزند که هر آن چه را که در زندگی مهم است، با خنده و شادی جشن بگیرند.

9. کودکان یاد می گیرند که چگونه تحمل کنند و عادت های بهتر را فرا بگیرند

کودکان در طول سفرهای گوناگون یاد می گیرند که پذیرا باشند و تحمل کنند. این امر موجب می شود والدینشان به راحتی امور را مدیریت کنند.

10. کودکان در مهارت های تصمیم گیری گروهی تبحر می یابند

در حالی که در زندگی روزمره به نظرات کودکان کمتر اهمیت داده می شود، والدین در طول تعطیلات بیشتر به نظرات کودکانشان توجه می کنند. از این رو، والدین فرصتی برای ابراز نظر در تمام تصمیم گیری های خانواده به فرزندشان ارائه می کنند تا در هر زمینه ای به ابراز نظر و عقیده بپردازد.

11. کودکان یاد می گیرند که چگونه منطبق شوند

در هنگام سفر ممکن است موقعیت های مختلفی وجود داشته باشد که نیاز باشد کودکان خود را بدون هیچ گله و شکایتی با آن ها سازگار و منطبق کنند. برای مثال: تاخیر هواپیما یا تغییر ناگهانی وضعیت آب و هوا. از این رو، کودکان با توجه به این که انتخاب دیگری ندارند، یاد می گیرند که خود را با شرایط وفق دهند.

12. کودکان و والدین با یکدیگر یاد می گیرند

یادگیری مشترک والدین و کودکان درباره مکان ها و افراد مختلف به عنوان یک گروه، برای هر دو طیف رضایت بخش تر است. سفر به کودکان چیزهای جدید بسیاری در قالب یک گروه می آموزد.

در نهایت این که:

اگر چه سفر کردن با کودکان می تواند چالش برانگیز باشد، اما مزایای بسیاری نیز دارد که جز بدین روش به دست نمی آید. بنابراین سفر خود را با کودکانتان برنامه ریزی کنید و از مزایای شگفت انگیز سفر به همراه کودکتان برخوردار شوید. مسافرت با کودکان در برخی موارد می تواند یک معضل باشد، اما آن چه که باید به یاد داشته باشید این است که یک تجربه دوست داشتنی است و خاطرات شگفت انگیزی می سازد که می توانید برای یک عمر آن را گرامی بدارید. شما می فهمید که با سفر کردن با کودکتان بیش از تصاویر و سوغاتی هایی که با خود آورده اید، روابط و پیوندتان تقویت شده است.

منبع: برگرفته از وب سایت being the parent

اینفوگراف: چگونه به کودکتان صبر را آموزش دهید؟

10 راهکار برای آموزش صبر به کودکان

چرا باید به فرزندانمان توانایی درک و تحمل تفاوت ها را آموزش دهیم؟

5 راهکار برای آموزش مسئولیت پذیری به کودکان

6 راهکار برای آموزش مهارت حل مساله به کودکان

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.