به هنگام خرید تختخواب کودک باید به چه نکاتی توجه کرد؟

تختخواب وسیله ایست که کودک به طور مداوم در آن حضور دارد و از آن استفاده می کند، لذا در هنگام انتخاب آن، در وهله اول، باید به ایمنی و کیفیت آن توجه کرد و سپس زیبایی آن را مد نظر قرار داد. از این رو، مطلبی که در ادامه می آید، نکاتی را که باید هنگام خرید تختخواب کودکتان بدان توجه کنید، ارائه می کند.

بسیاری از مادران دوست دارند، چند ماه پیش از زایمان تختخواب نوزادشان را تهیه کنند. اما اگر پیش از خرید تختخواب کودک، نوزادتان به دنیا آمد، نگران نباشید، چرا که گهواره یا امثال آن تا چند هفته اول یا حتی چند ماه اول برای نوزادتان مناسب است. نوزادان اغلب زمان زیادی را در تختخواب خود سپری می کنند. بنابراین، در حالی که راحتی تختخواب مهم است، امنیت آن ضروری می باشد. اکثر کودکان تا زمانی که به سن استفاده از یک تختخواب واقعی برسند، معمولاً در 2 الی 3 سالگی، در تختخواب کودک می خوابند. لذا شما باید یک نوع محکم و مقاوم آن را انتخاب کنید. از این رو، در ادامه به نکاتی که باید جهت خرید تختخواب کودکتان مد نظر قرار دهید، می پردازیم.

به هنگام خرید تختخواب کودک باید به چه نکاتی توجه کرد؟

1. اندازه تختخواب

والدینی که فضای کمی در اختیار دارند، ممکن است علاقمند به خرید تختخوب های کوچک یا قبل حمل باشد، چرا که هر دو این گزینه ها، نسبت به تختخواب های بزرگ، به فضای کمتر نیاز دارند. برخی از این تختخواب ها جمع می شوند و برخی دارای چرخ هستند که می توان آن ها را در خانه حرکت داد.

2. ثبات و پایداری

هنگامی که در فروشگاه هستید و یا هنگامی که تختخواب خریداری شده را در خانه نصب کردید، آن را تکان دهید، اگر تکان خورد یا تلق تلوق کرد، ممکن است آن را نادرست نصب کرده باشید. تکان خوردن و یا صدا دادن تختخواب کودک، ممکن است همچنین نشانه عدم ثبات و محکمی آن باشد.

3. تشک

دو نوع از رایج ترین تشک ها در بازار تشک فنری و فومی هستند. برای یک تشک فومی، تراکم مهم تر از ضخامت است. برای آگاهی تراکم تشک، وزن تشک می تواند یک راهنمای خوب باشد. دو تشک یک اندازه را در نظر بگیرید، تشکی که سنگین تر است، تراکمش بیشتر است.

4. اندازه چارچوب

محفظه داخلی تختخواب کودک باید به اندازه یک تشک استاندارد باشد. لذا مطمئن شوید که هیچ فاصله ای بین تشک و دیواره های تختخواب وجود ندارد. این خطر مهمی است، چرا که نوزادان می توانند در این فضا گیر کنند.

5. چند منظوره بودن

بسیاری از تختخواب های کودک طوری طراحی شده اند که به تختخواب بزرگ تر تبدیل می شوند، لذا مطمئن شوید که تبدیل تختخواب کودک به تختخواب بزرگسال نسبتاً آسان است.

6. قابل تنظیم بودن ارتفاع تشک

اکثر تختخواب های کودک به شما اجازه می دهند که ارتفاع تشک را با بالا یا پایین بردن ساده تشک تغییر دهید. زمانی که کودکتان شروع به نشستن می کند، باید ارتفاع تشک را پایین بیاورید. زیرا هنگامی که او فعال تر شود و خودش را بالا بکشد، می تواند از تختخوابش بالا برود و از آن بیفتد.

نکات ایمنی زیر را در مورد تختخواب کودک رعایت کنید.

  • در ابتدا باید دقت کنید که آیا تختخواب به درستی مونتاژ شده است یا خیر. همان طور که گفته شد، نباید هیچ فاصله ای بین تشک و دیواره های تختخواب وجود داشته باشد.
  • تختخواب را دور از پنجره، پرده و تزیینات پرده قرار دهید. نوزادان می توانند با طناب پرده خفه شوند و کودکان بزرگ تر می توانند خود را بالا بکشند و از پنجره سقوط کنند. اگر طنابی از پرده آویزان است، آن را حداقل 1 متر بالاتر از تختخواب قرار دهید.
  • از تختخواب هایی با دیواره جانبی متحرک استفاده نکنید. دیواره متحرک ممکن است از جای خود در بیاید و یا شُل شود و نوزاد را در معرض خفگی یا گیر افتادن قرار دهد.
  • تختخواب نوزادتان با اشیای اضافی، مانند: بالش های نرم، کوسن های محافظ کودک، عروسک های پُر شده و ... شلوغ نکنید. این اشیای اضافی خطر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد را افزایش می دهد.
  • از تختخواب های قدیمی پرهیز کنید. تختخواب های قدیمی ممکن است حاوی خرده چوب، رنگ های سربی، شکستگی، لبه های تیز، نرده هایی با فاصله زیاد از هم باشند. تختخواب هایی که فاصله نرده های آن از هم بیش از 10 سانتی متر باشد، خطر گیر کردن سر کودک در آن وجود دارد.

منبع: برگرفته از وب سایت baby center

ویدئو: به هنگام خرید آغوشی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

ویدئو: به هنگام خرید صندلی ماشین باید به چه نکاتی توجه کرد؟

ویدئو: به هنگام خرید کالسکه باید به چه نکاتی توجه کرد؟

اینفوگراف: به هنگام خرید لباس برای نوزادان باید به چه نکاتی توجه کرد؟

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.