11 وسیله ای که باید برای نوزادان تهیه کرد

وسایل زیادی به مادران جوان توصیه می شود که برای نوزادان خود تهیه کنند، اما نه تنها بسیاری از آن ها ضروری نیستند، بلکه حتی یک بار هم استفاده نمی شوند. از این رو، مقاله ای که در ادامه می آید، 11 وسیله ای را که خریدنشان مفید و ضروری است، معرفی می کند.

معمولاً توصیه های زیادی به والدین تازه وارد جهت خرید اقلام مورد نیاز برای نوزادشان می شود. بسیاری از این اقلام می تواند با توجه به اولویت های شخصی خریداری شود، اما آن چه که در ادامه می آید، اقلام ضروری و مورد نیاز نوزاد تازه متولد شده شما می باشد.

1. تختخواب

شما باید برنامه ریزی کنید که نوزادتان کجا بخوابد. شما ممکن است ترجیح دهید که از یک تخت کوچک تر، مانند: گهواره یا تختی که دارای سه محافظ است و به تخت شما متصل می شود، برای ماه های اول استفاده کنید. شما همچنین باید یک تشک محکم و مقاوم خریداری نمایید. به یاد داشته باشید که فاصله نرده ها از هم نباید بیش از 6 سانتی متر باشد.

2. پد تشک ضد آب

اگر برای کودکتان یک تختخواب تهیه می کنید، شما می توانید از یک پد تشک ضد آب که یک ملافه روی آن کشیده شده است، استفاده نمایید. نوزادان نیاز به بالش ندارند. قرار دادن بالش و عروسک های پُر شده در تختخواب حتی می تواند منجر به خطر خفگی شود.

3. پوشک

یک نوزاد تازه متولد شده به طور میانگین، هفته ای حدود 70 الی 90 پوشک کثیف می کند. این میزان بعد از 6 ماهگی به حدود 50 پوشک در هفته می رسد. شما به یک پد تعویض پوشک، دستمال مرطوب بدون الکل، پارچه ای نرم برای خشک کردن، یک سطل زباله برای دور انداختن پوشک ها و یک پماد یا نرم کننده برای جوش پوشک نیاز دارید.

4. لباس

بهتر است که نوزادان لباس های بادی یا به اصطلاح زیر دکمه دار بپوشند. توصیه می شود 3 الی 4 دست لباس بادی، جوراب، شلوار، کلاه و ژاکت برای نوزادتان تهیه کنید. از خریداری لباس های بیش از حد پرهیز کنید، چرا که نوزادان روز به روز بزرگ می شوند. پس برای هر بازه سنی به اندازه مناسب لباس تهیه نمایید.

5. لوازم حمام

نوزاد شما برای حمام کردن به یک وان احتیاج خواهد داشت. نوزاد شما همچنین به اسفنج یا فوم نرم، حوله، صابون و شامپو بدون سوزش، بُرس و شانه، ناخن گیر و قیچی نیاز خواهد داشت.

6. لوازم تغذیه

نوزادتان برای تغذیه به پیشبند و یا پارچه آروغ گیری نیاز دارد. حتی اگر نوزادتان با شیر مادر تغذیه می شود، برای زمان هایی که شیرتان را دوشیده اید، نیاز به شیشه شیر دارد. همچنین یک بُرس شیشه شور برای تمیز کردن شیشه شیر مفید خواهد بود. اگر نوزاد شما با شیر مادر تغذیه نمی شود، به شیر خشک و پیمانه های دقیق اندازه گیری نیاز خواهد داشت.

7. شیر دوش

مادران شیرده به یک دستگاه شیر دوش نیاز دارند تا زمانی که از نوزادشان دور هستند یا سینه هایشان پُر شیر است، ولی نوزادشان آماده تغذیه شدن نیست، شیرشان را بدوشند و در اختیار نوزادشان قرار دهند.

8. صندلی ماشین نوزاد

صندلی ماشین نوزاد برای امنیت نوزاد بسیار ضروری است. این صندلی در صندلی عقب و رو به عقب نصب می شود و قابلیت تغییر کاربری به کریر نوزاد را نیز دارا می باشد. برخی از مدل های آن نیز بر روی کالسکه نصب می شوند.

9. جعبه پزشکی

وجود یک دماسنج در داخل جعبه پزشکی لازم و ضروری است. همچنین یک پوار که مخاط بینی و دهان نوزاد را به بیرون می کشد، مفید است. از پزشک نوزادتان درباره انواع داروها و پمادهایی که باید در جعبه پزشکیتان وجود داشته باشد، مشورت بگیرید.

10. آغوشی

از آن جایی که سلامت مادر نیز مهم است و مادر کارهایی به غیر بچه داری نیز دارا می باشد، یک آغوشی به مادر کمک می کند، در حالی که نوزاد در آغوش وی است، اما با آزاد شدن دستانش به کارهای دیگر خود برسد و از کمر درد و دست درد رهایی یابد.

11. ساک لوازم نوزاد

ساک لوازم نوزاد زمانی که به بیرون می روید، بسیار مفید و ضروری خواهد بود. وسایلی که در این ساک باید بگذارید، عبارتند از: چند دست لباس، چند عدد پوشک به همراه چند کیسه زباله و پد تعویض پوشک و دستمال مرطوب، چند اسباب بازی، مواد خوراکی.

منبع: برگرفته از وب سایت medicinenet

اینفوگراف: به هنگام خرید لباس برای نوزادان باید به چه نکاتی توجه کرد؟

ویدئو: به هنگام خرید وان حمام نوزاد باید به چه نکاتی توجه کرد؟

ویدئو: به هنگام خرید شیشه شیر نوزاد باید به چه نکاتی توجه کرد؟

ویدئو: به هنگام خرید صندلی ماشین باید به چه نکاتی توجه کرد؟

ویدئو: به هنگام خرید کالسکه باید به چه نکاتی توجه کرد؟

 

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.