به هنگام خرید اولین کفش کودک باید به چه نکاتی توجه کرد؟

کودکان تا زمانی که راه نیفتاده اند، به کفش نیازی ندارند و اگر والدین برای آن ها کفش تهیه کنند، تنها جنبه زیبایی و تزئینی دارد. اما وقتی که کودکتان اولین گام هایش را بر می دارد، خرید یک کفش مناسب الزامی می باشد. از این رو، مقاله ای که در ادامه می آید، نکاتی را که باید در هنگام خرید اولین کفش کودکتان مد نظر قرار دهید، ارائه می کند.

خرید کفش ممکن است سرگرم کننده باشد، اما نه زمانی که می خواهید اولین کفش کودکتان را خریداری نمایید. شما شگفت زده خواهید شد که چنین کار ساده ای این قدر دشوار خواهد بود، به خصوص زمانی که باید نکات بسیاری را پیش از خرید اولین کفش به خاطر بسپارید. شما به عنوان یک مادر، باید تلاش کنید تا بدون این که کودکتان را زمین بگذارید و از آغوش خود جدا کنید و بدون ایجاد اوقات تلخی، یک کفش مناسب را برای او انتخاب کنید. حتی اگر بتوانید کودکتان را بدون هیچ مشکلی روی پاهایش قرار دهید، فهمیدن این که آیا کفش با اندازه مناسب برای او انتخاب کرده اید یا خیر، واقعاً دشوار است. به دلیل این که اکثر مادران جوان  چنین تجربه ای را نداشته اند، این کار ممکن است کمی خسته کننده به نظر بیاید، اما هنگامی که اولین کفش را خریداری کنید، دفعه های بعدی مشکلی نخواهید داشت. در ادامه به نکاتی اشاره می کنیم که باید در هنگام خرید اولین کفش کودکتان در نظر بگیرید.

8 نکته جهت خرید اولین کفش کودک

اکثر پزشکان معتقدند، بهتر است کودکان پا برهنه باشند تا راه رفتن را تمرین کنند و یاد بگیرند. در آغاز، آن ها می لغزند و پوشیدن کفش ممکن است به مشکلاتشان بیافزاید. در این مرحله پوشاندن یک جفت جوراب برای گرم نگه داشتن پاهایشان کافی است. اما اگر در خارج از خانه قدم می زنید و کودکتان اجازه نمی دهد، او را در بغل بگیرید، پس هیچ انتخاب دیگری ندارید و باید یک کفش برای او تهیه کنید. به یاد داشته باشید که تمام هدف کفش این است که از آسیب رسیدن به پاهای کوچک فرزندتان جلوگیری و محافظت کند. لذا خیلی به ظاهر کفش اهمیت ندهید و کاربرد و فایده آن را مد نظر قرار دهید. از این رو، در ادامه به 8 نکته ای که خرید اولین کفش کودک را برایتان آسان تر می کند، می پردازیم.

1. کفشی که از مواد سبک و تنفس پذیر ساخته شده است، خریداری کنید

مطمئن شوید که که کفش از پارچه ساخته شده است. چرم یا پلاستیک می توانند سفت باشند و به پا فضایی برای نفس کشیدن نمی دهند و همچنین ممکن است مانع رشد و توسعه پا شوند.

2. کف کفش را بررسی کنید

مطمئن شوید که کف کفش انعطاف پذیر است. کف کفش نباید صاف باشد، زیرا می تواند موجب لغزیدن و سُر خوردن کودک شود. یک کفش عاج دار می تواند انتخاب خوب و مناسبی باشد.

3. کفش بندی انتخاب کنید

کفش بندی می تواند انتخاب مناسبی باشد، زیرا به راحتی پوشانده و در آورده می شود. با این حال، این نوع کفش هنگامی که کودک تازه شروع به راه رفتن می کند و هنگامی که می خواهد یاد بگیرد کفش هایش را خودش در بیاورد، کمی ایجاد مشکل می کند.

4. کفی و پوششی درون کفش قرار دهید

اگر امکان دارد، در ناحیه پاشنه و در اطراف مچ پا پَدی قرار دهید تا از این نواحی حمایت کند و کفش تماس کمتری با پوست داشته باشد.

5. اندازه درست را انتخاب کنید

این کار ممکن است دشوار باشد، اما کودک شما باید کفش را امتحان کند. برای این که مطمئن شوید کفش را با اندازه درست انتخاب می کنید، کفش را با جوراب به پای کودکتان بپوشانید. جوراب باید نخی باشد، اما نباید خیلی تنگ باشد و کودک را به هنگام راه رفتن ناراحت کند. کودکتان باید مقداری در اطراف با کفش هایش راه برود تا میزان راحتی او را بررسی کنید. اگر او به طور مداوم می خواست کفش ها را در بیاورد و یا با دشواری راه می رفت، شما باید کفش های دیگری را امتحان کنید. علاوه بر این، هنگامی که کفش ها را در آوردید، باید هر گونه علامتی را روی پاهای کودکتان بررسی کنید. کفش ها باید به خوبی بسته شوند، به طوری که به راحتی در نیایند، اما نباید بیش از حد هم تنگ باشند. هنگامی که کودکتان می ایستد، باید فضایی برای قرار دادن انگشتتان بین پاشنه پا و لبه انتهایی کفش وجود داشته باشد. همچنین باید فضایی به اندازه عرض یک شست کامل بین انتهای بلندترین انگشت پا و قسمت جلویی کفش وجود داشته باشد.

6. در اواخر روز کفش را خریداری کنید

بهترین زمان برای خرید کفش اواخر روز است. زیرا در آن هنگام پاها متورم و بزرگ تر می شوند.

7. کفش های زیادی خریداری نکنید

پاهای کوچک کودکتان خیلی سریع رشد می کنند، به طوری که باید به طور مرتب (هر ماه یک بار) آن ها را اندازه گیری کنید تا ببینید آیا کفش هایش هنوز اندازه هستند یا خیر.

8. پای بزرگ تر را برای خرید کفش مد نظر قرار دهید

ممکن است عجیب باشد، اما یک پای اکثر کودکان به اندازه نیم سایز بزرگ تر از پای دیگرشان است. از این رو، شما باید هر دو پای کودکتان را اندازه گیری نمایید و بر اساس پای بزرگ تر کفش را خریداری کنید.

منبع: برگرفته از وب سایت parent being the

ویدئو: به هنگام خرید پوشک باید به چه نکاتی توجه کرد؟

به هنگام خرید لباس نوزاد باید به چه نکاتی توجه کرد؟

ویدئو: به هنگام خرید شیشه شیر نوزاد باید به چه نکاتی توجه کرد؟

ویدئو: به هنگام خرید صندلی ماشین باید به چه نکاتی توجه کرد؟

ویدئو: به هنگام خرید کالسکه باید به چه نکاتی توجه کرد؟

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.