به هنگام خرید پستانک باید به چه نکاتی توجه کرد؟

پستانک برای آرام کردن نوزادان و کودکان و همچنین برطرف کردن حس مکیدنشان ابزار مناسبی است. اما از آن جایی که این وسیله در دهان کودک قرار می گیرد، باید در هنگام خرید آن به نکات بهداشتی و ایمنی توجه کرد. از این رو، مقاله ای که در ادامه می آید، نکاتی را که باید در هنگام خرید پستانک بدان توجه کنید، ارائه می کند.

پستانک یکی از ساده ترین تجهیزات مورد نیاز نوزادان و کودکان است. اما با این حال، مد نظر قرار دادن برخی نکات به هنگام خرید، شما را در انتخاب بهترین پستانک برای کودکتان کمک می کند. در ادامه به ارائه این نکات می پردازیم.

1. اندازه

پستانک ها بر اساس اندازه در دسته بندی های سنی مختلفی قرار می گیرند. این دسته بندی ها به طور کلی از قرار زیر است:

  • 6 ماه یا کوچک تر (کوچک)
  • 6 الی 18 ماه (متوسط)
  • 18 ماه و بزرگ تر (بزرگ)

از این رو، هنگام خرید یک پستانک، بازه سنی پیشنهاد شده را مد نظر قرار دهید، زیرا پستانک های خیلی بزرگ می تواند منجر به خفگی نوزاد شود و پستانک های خیلی کوچک ممکن است توسط کودکتان پذیرفته نشود.

در حالی که برخی پستانک ها برای نوزادان در همه سنین مناسب هستند، برخی دیگر فقط برای گروه سنی خاصی مناسبند. لذا به سن توصیه شده در هر پستانک توجه نمایید، چرا که پستانک نامناسب برای کودکتان، ممکن است وی را به طور موثری آرام نکند و یا حتی او را بدتر کند.

2. ساختار

ساختار هر چیزی که وارد دهان کودک می شود، بسیار مهم است. بسیاری از پستانک ها از 3 قطعه مجزا از هم ساخته شده اند. اگر قطعات پستانک کودکتان از هم جدا می شود، خطر خفگی وی را تهدید می کند. لذا به هنگام خرید پستانک به این مساله توجه کنید و به خاطر داشته باشید که پستانک هایی که یکپارچه هستند و در یک قطعه واحد ساخته شده اند، امن ترین نوع پستانک هستند.

3. مواد تشکیل دهنده نوک پستانک

نوک پستانک می تواند از مواد مختلفی تشکیل شده باشد که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

سیلیکون: شایع ترین ماده تشکیل دهنده نوک پستانک ها سیلیکون است. سیلیکون به راحتی تمیز می شود و کمتر بو می گیرد. پستانک های سیلکونی به طور کلی در ماشین ظرف شویی تمیز می شوند، مگر این که روی بسته بندی آن خلاف این گفته شده باشد.

لاتکس: لاتکس نرم تر و انعطاف پذیرتر از سیلیکون است. بسیاری از نوزادان لاتکس را به سیلیکون ترجیح می دهند. نوک پستانک لاتکسی به دلیل ماهیت نرمش، سریع تر از سایر مواد خراب می شود. پستانک های لاتکسی به طور کلی برای شستشو در ماشین ظرف شویی امن نیستند، مگر این که روی بسته بندی آن خلاف این اشاره شده باشد.

  • هشدار: اگر فکر می کنید کودکتان ممکن است به لاتکس حساسیت داشته باشد، از پستانک های لاتکسی پرهیز کنید.

پلاستیک سخت: کمترین موادی که در ساخت نوک پستانک استفاده می شوند، پلاستیک های سخت هستند. پلاستیک ماندگاری طولانی دارند و راحت تمیز می شود. اما عیب آن، این است که بسیاری از کودکان نوک پستانک پلاستیکی را نمی پذیرند و بدتر از آن، این که پلاستیک می تواند بعد از مدتی ناهموار و دندانه دار شود و داخل دهان کودکتان را ببُرد.

4. محافظ یا گارد

محافظ پستانک آن بخشی است که به نوک پستانک متصل می شود و مانع از این می شود که کودکتان تمام نوک پستانک را به دهان خود فرو کند و لذا مانع از خفگی می شود. اندازه محافظ پستانک حداقل باید 4 سانتی متر باشد. محافظ پستانک باید حاوی سوراخ های تهویه باشد. این سوراخ ها به هوا اجازه می دهند تا بین محافظ و صورت کودک به گردش در آیند و از بثورات (جوش) پوستی جلوگیری می کنند.

5. قابل شستشو

پستانک هایی انتخاب کنید که می توان آن ها را جوشاند و یا در ماشین ظرف شویی شست.

6. رنگ

پستانک ها خیلی راحت گم می شوند. درست مانند: مداد ها و جوراب ها. آن ها می توانند از دهان کودکان بیرون بیفتند یا زیر مبل گم شوند و یا به راحتی جا گذاشته شوند. از این رو پیشنهاد می شود، پستانک هایی با رنگ های روشن و درخشان تهیه کنید.

7. فاقد BPA

شما باید پستانک هایی انتخاب کنید که فاقد BPA یا فتالات باشند. زیرا این ماده می تواند از پلاستیک جدا شود و وارد بدن کودک شود و وی را به بیماری هایی دچار کند.

منبع: برگرفته از وب سایت parent guide

ویدئو: به هنگام خرید پوشک باید به چه نکاتی توجه کرد؟

به هنگام خرید اولین کفش کودک باید به چه نکاتی توجه کرد؟

ویدئو: به هنگام خرید شیشه شیر نوزاد باید به چه نکاتی توجه کرد؟

ویدئو: به هنگام خرید صندلی ماشین باید به چه نکاتی توجه کرد؟

ویدئو: به هنگام خرید کالسکه باید به چه نکاتی توجه کرد؟

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.