پاسخ به سوالات والدین (63): چه زمانی می توانم نوزادم را از خانه بیرون ببرم؟

در بخش مشاوره آنلاین وب سایت شهروند فردا، والدین و مربیان می توانند مشکلات و دغدغه های تربیتی خود را مطرح نموده و پاسخ آن را از روانشناسان و مشاورین شهروند فردا دریافت نمایند. در این چالش به ارائه زمان مناسب برای خارج کردن نوزادان از خانه پس از تولد می پردازیم.

با سلام

مدتی است که از تولد نوزاد من می گذرد. می خواستم بدانم از چه زمانی می توانم وی را به بیرون از خانه ببرم و آیا باید اقدامات خاصی را در این زمینه انجام دهم؟

سلام خدمت شما مادر گرامی

بسیاری از والدین درباره بیرون بردن نوزادشان از خانه نگران هستند. در حقیقت بسیاری از والدین در حدود یک ماه یا بیشتر نوزادشان را از خانه خارج نمی کنند. اما هیچ دلیل پزشکی برای بیرون نبردن نوزاد از خانه وجود ندارد.

هوای تازه و قدم زدن می تواند برای هر فردی در هر سنی مناسب باشد، حتی نوزادان. اما از طرف دیگر، قرار گرفتن در معرض سایر افراد می تواند منجر به بیمار شدن نوزادان شود. از این رو، برای جلوگیری از ورود میکروب ها به بدن نوزادتان، باید مدت زمانی را که در کنار افراد دیگر هستید، محدود کنید و مطمئن شوید که هر کس که قصد بغل کردن یا لمس کردن نوزادتان را دارد، عاری از بیماری و میکروب است. به عبارت دیگر از افراد مبتلا به بیماری دور بمانید.

هنگامی که نوزادتان بزرگ تر می شود، به هر چیزی که در بیرون وجود دارد، از جمله، منظره ها، صداها و بوها علاقمند می شود. لذا سعی کنید هنگامی که سرحال است، او را به بیرون ببرید. معمولاً زمان مناسب برای این کار، پس از تغذیه شدن و تعویض پوشک است. در این زمان، او حال خوبی دارد و ممکن است به اندازه کافی آرام شود و بتواند بخوابد.

اگر می خواهید نوزاداتان را به مدت یک ساعت یا بیشتر به بیرون ببرید و بیرون رفتنتان با زمان خواب یا تغذیه اش تداخل پیدا می کند، باید مطمئن شوید که برای این کار آماده اید. لذا یک ساک مخصوص حاوی پوشک و لوازم تعویض پوشک، لباس اضافه و وسایل مربوط به تغذیه اش را به همراه داشته باشید.

اگر مدتی را در بیرون سپری خواهید کرد، به طور مناسب به نوزادتان لباس بپوشانید. اگر هوا سرد است، سرش و دست ها و پاهایش را بپوشانید. به نوزادتان تقریباَ همان تعداد لایه لباسی را بپوشانید که یک بزرگسال می پوشد، اگر چه ممکن است بخواهید یک پتو یا ژاکت نازک و سبک به آن اضافه کنید. از نوزادتان در برابر آفتاب به وسیله سایه بان، کرم ضد آفتاب و یک لایه لباس نازک و سبک محافظت کنید.

مراقب بیشینه و کمینه دمای هوا باشید. بستگی به سن نوزادتان و آب و هوای محل زندگی شما، برای بیرون بردن نوزادتان، 6- درجه سانتی گراد می تواند خیلی سرد و 32 درجه سانتی گراد می تواند خیلی گرم باشد.

منبع: برگرفته از وب سایت center baby

پاسخ به سوالات والدین (62): چگونه ناخن های نوزادم را کوتاه کنم؟

پاسخ به سوالات والدین (53): آیا از دست دادن مو در دوران نوزادی طبیعی است؟

پاسخ به سوالات والدین (50): راه های درمان و پیشگیری از جوش پوشک چیست؟

پاسخ به سوالات والدین (49): آیا باید نوزادم را هر روز حمام کنم؟

پاسخ به سوالات والدین (48): آیا استفاده از پودر بچه برای نوزادم امن است؟

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.