تست آنلاین: پرسشنامه سنجش اضطراب جدایی- ویژه والدین

تست سنجش اضطراب جدایی کودکان ابزاری است که به شما والدین عزیز کمک می کند تا به وجود یا عدم وجود این اختلال در فرزندتان پی ببرید.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد و یا حداقل یک بار این مساله را مشاهده کرده باشید که کودکان به هنگام جدا شدن از والدین خود، دچار ترس شده و احساس نگرانی می کنند. به این مساله در اصطلاح روانشناسی کودک، اضطراب جدایی می گویند. کودکان معمولاً اضطراب جدایی را به صورت ترس از بیگانه نشان می دهند. برای مثال هنگامی که کودکان برای اولین بار وارد مدرسه می شوند، این مساله قابل انتظار و پیش بینی است. در صورتی که اضطراب جدایی، به صورت مفرط، نامتناسب و مکرر بروز پیدا کند، این احتمال می رود که کودک دچار اختلال اضطراب جدایی شده است. این اختلال در کودکان، بیش از نوجوانان و بزرگسالان بوده و ممکن است در سال های پیش از مدرسه شروع شود، ولی اغلب سن شروع آن بین 7 تا 8 سالگی است.

پرسشنامه سنجش اضطراب جدایی کودکان ابزاری است که به والدین کمک می کند تا به وجود یا عدم وجود این اختلال در فرزندشان پی ببرند. در این پرسشنامه 34 گویه وجود دارد که باید توسط پدر یا مادر تکمیل شود. نتیجه آزمون، وضعیت فرزندتان در زمینه میزان 1. ترس از تنها ماندن، 2. ترس از رها شدن، 3. ترس از بیماری جسمی، 4. نگرانی درباره وقوع حوادث خطرناک، 5. فراوانی حوادث خطرناک، 6. نشانه های امنیت را نشان می دهد.

شروع آزمون

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.