بارداری پس از سقط جنین فراموش شده یا خاموش

گاهی اوقات در بارداری مشکلاتی به وجود می آید که موجب سقط جنین می شود. سقط جنین انواع مختلفی دارد که یک نوع آن سقط جنین فراموش شده یا خاموش نام دارد و علائمی مانند سقط جنین معمولی ندارد. مقاله ای که در ادامه می آید، به معرفی سقط جنین خاموش یا فراموش شده، علل و علائم و بارداری پس از آن می پردازد.

هنگامی که خبر تایید بارداریتان را دریافت می کنید، برای شروع یک سفر هیجان انگیز آماده می شوید. اما در برخی موارد، بارداریتان می تواند خیلی زود پایان یابد، به طوری که شما تا مدت ها متوجه خاتمه بارداریتان نشوید. این نوع از سقط جنین، سقط جنین فراموش شده نام دارد. مقاله ای که در ادامه می آید، همه چیز را درباره سقط جنین فراموش شده و بارداری پس از سقط جنین فراموش شده به شما ارائه می کند.

سقط جنین فراموش شده در دوران بارداری یعنی چه؟

سقط جنین فراموش شده می تواند در هر بارداری اتفاق بیفتد. پس از لقاح، تخمک بارور شده در رحم جای می گیرد. حتی پیش از این مرحله نیز ممکن است حادثه ای رخ دهد و بارداری ادامه نیابد. سقط جنین فراموش شده ممکن است زمانی رخ دهد که جنین قادر به رشد نباشد یا ساک بارداری خالی باشد. سقط جنین فراموش شده همچنین ممکن است زمانی رخ دهد که جنین رشد می کند، اما ناگهان از پیشرفت باز می ماند. به دلیل این که مادر نمی تواند درک کند که چه چیزی اشتباه شده است، این شرایط را سقط جنین خاموش نیز می نامند.

علائم سقط جنین فراموش شده

سقط جنین فراموش شده، علائم سقط جنین معمولی، مانند: خونریزی واژن، گرفتگی عضلات شدید یا خروج بافت جنین را ندارد. اما در سقط جنین فراموش شده علائم زیر بروز می کنند.

  • جفت ممکن است پس از سقط نیز هورمون هایی ترشح کند. در بسیاری از موارد، علائم بارداری نیز ادامه می یابد.
  • گاهی اوقات ممکن است ناراحتی هایی، مانند: تهوع، استفراغ، خستگی، حساسیت سینه ها در زنان به طور کامل از بین برود.
  • زنان ممکن است ترشحات قهوه ای رنگی را از واژن خود مشاهده کنند.
  • عدم وجود ضربان قلب جنین، نشانه سقط جنین فراموش شده است.

چرا سقط جنین فراموش شده رخ می دهد؟

سقط جنین فراموش شده زمانی رخ می دهد که در مراحل اولیه بارداری، چیزی اشتباه پیش آمده باشد. یکی از علل وقوع سقط جنین فراموش شده می تواند تعداد نادرست کروموزوم ها باشد. ممکن است یک کروموزوم ایجاد نشده باشد، یا از یک کروموزوم 2 نسخه ایجاد شده باشد. در این مورد، ماده ژنتیکی که کروموزوم ها را ایجاد می کند، برای جنین نامناسب بوده است.

در مراحل بعدی بارداری، این اتفاق به دلیل عفونت هایی مانند: روبلا یا پاروویروس، رخ می دهد.

پس از سقط جنین چه اتفاقی رخ می دهد؟

زمانی که سقط جنین رخ می دهد، بقایای حاملگی یا به طور طبیعی از بدن خارج می شود و یا با یک عمل جراحی جزئی بقایای حاملگی از بدن مادر خارج می شود. در صورت خونریزی، اتساع و کورتاژ به حذف تمام بافت های حاملگی از بدن کمک می کند. اگر بافت های حاملگی مدت زیادی در بدن باقی بماند، ممکن است احتمال عفونت و خونریزی شدید، افزایش یابد.

بارداری پس از سقط جنین فراموش شده

طبیعی است که زنان پس از سقط جنینی که تجربه کرده اند، از این که این اتفاق دوباره برایشان رخ دهد، نگران باشند و بترسند.

بهتر است پس از سقط جنین 6 تا 8 هفته صبر کنید و دوباره اقدام به بارداری کنید.

زنان می توانند با کمک سونوگرافی منظم از سقط جنین جلوگیری کنند. پیروی از دستورات و روش های درمانی پزشکان به زنان کمک می کند تا احتمال باروری خود را پس از سقط جنین بهبود بخشند.

منبع: برگرفته از وب سایت junction mom

آیا استرس باعث سقط جنین می شود؟

ویدئو: سیگار چگونه بر جنین تاثیر می گذارد؟

اینفوگراف: چگونه می توان پس از سقط جنین باردار شد؟

7 علامتی که نشان می دهد، حال جنینتان خوب نیست

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.